Gümüşhane Üniversitesi 11’inci Kuruluş Yıl Dönümü ve 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni yapılan görkemli bir etkinlikle kutlandı. Mezuniyet töreninde fakültemizin başarısı dikkat çekti ve büyük alkış topladı.

Mezuniyet başarısı sıralamasında ilk üç dereceyi fakültemiz öğrencileri aldı. Üniversite birincisi öğrencimiz Yunus Emre Bülbül olurken, üniversite ikincisi öğrencimiz Havva Nur Demir ve üniversite üçüncüsü de yine öğrencimiz olan Nihan Duman oldu. 

Gümüşhane Üniversitesi’nde kuruluş ve mezuniyet törenleri 3 Mayıs 2019 Cuma günü, Rektörlük binası önünde bulunan anıta çelenk konulmasıyla başladı. Daha sonrasında Üniversite Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan programla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, İletişim Fakültesi tarafından hazırlanan Gümüşhane Üniversitesi tanıtım filminin izlenmesinin ardından, Gümüşhane Üniversitesi Halkoyunları gösterisiyle devam etti.

Mezun öğrenciler adına konuşma yapan Üniversite birincisi Öğrencimiz Yunus Emre Bülbül, 4 yıllık eğitim sürecinin bittiğini; fakat bunun bir son değil, vatan ve millete hizmet adına yeni bir başlangıç olduğunu söyledi.

Bu vesileyle İlahiyat Fakültesi ailesi olarak mezun olan tüm öğrencilerimizi tebrik eder, bundan sonraki hayatlarında başarılar dileriz.